RSS

Category Archives: Rasy

Krasnoludy czyli Dainari

Pamiętliwy egoista
(stereotyp)

Dainari, to druga ze Starych Ras. Wirzenia i legendy mówią, iż te potężnie zbudowane, nieskie wzrostem istoty, są także dziecmi uriah, lecz sami dianari zaprzeczaję temu całkowicie. Są oni równie pracowici, honorowi i waleczni, co pamiętliwi, nieprzejednani i zapatrzeni w siebie. Podobnie jak narriah, dianari są istotami długowiecznymi, lecz przeciwnie do nich są całkowicie pozbawieni predyspozycji do używania magii przepływającej przez Airię.

Dainari prezentują bardzo wysoki rozwój kulturowy i cywilizacyjny, podobnie jak narriah, jednak stylem bycia bliżsi są ludziom niż narriah. Dainari zbudowali swoją cywilizację bez użycia czarów, co czyni ich, szczególne w czasach po Wojnie Magów, istotami najbardzij godnymi zaufania. Niestety dainari, którzy zostali wplątani w Wojnę Magów dawnymi układami honorowymi i mocno ucierpieli na tym, nie ufają już nikomu.

Dainari są krępej budowy i niskiego wzrostu, a także mają równie stalowe mięśniami jak i wolę. Cechą charakterystyczną jest bujny zarost, który zgodnie z tradycją, nie jest nigdy golony, przez co dainari przywiązują wielką wagę do jejgo wyglądu. Kobiety dainari nie posiadają zarostu, ale potrafią być bardziej krępe od mężczyzn.

Schemat MW
Siła +3, Zwinnoćś +2, Refleks +1, Kondycja +3, Zdolności Manualne +2, Psychika +2, Percepcja +2, Siła Magiczna +1

Cechy dodatkowe
Widzenie w ciemnościach +2
Zmysł techniczny +1

Jezyk: Larg’Dainari, czyli mowa Ojców Dainari oraz wiele narzeczy. Krasnoludy opracowaly też specialny jezyk do opisów technicznych.

 
Leave a comment

Posted by on May 21, 2012 in Rasy

 

Orkowie czyli D’ougar

Agresywny mięśniak
(stereotyp) 

Orkowie Airii, mówiący o sobie D’ougar, to istoty postawne, solidnie umięśnione, zaprawione w walce ale nie pozbawione inteligencji. Żyją w koczowniczych strukturach klanowych wędrując i plądrując to co znajdą na swej drodze. Czasami osiądają na dłużej jeżeli okolica wydaje się zapewniać względny dobrobyt i niewolników do pracy. Pomimo ciężkich warunków jakie panują na zrujnowanym i jałowym południowym kontynencie, D’ougarowie zdołali osiągnąć bardziej zaawansowany poziom cywilizacyjny niż się spodziewano, gdy pozostawiano ich tam kilka tysięcy lat wcześniej. Potrafią uprawiać rolę w zakresie wystarczającym do utrzymania klanu do “następnej przeprowadzki”, rozwineli sztukę kowalską oraz ceramikę. Budowa kamiennych budowli lub lepianek też nie jest im obca.

D’ougarowie są bardzo silni i wytrzymali, w końcu przetrwali na pustkowiach Ferronu. Maja znakomity węch i wzrok. Pomimo, że pierwsi Orkowie widzieli w ciemnościach to aktualnie D’ougarowie zatracili tą umiejętność rekompensując ją węchem. Mają ciemną skórę, od ciemno brązowej, po hebanową, a nawet całkowicie czarną, pod którą widać sploty stalowych mięśni. Wzrostem przypominają człowieka, ale ponieważ prawie każdy ork jest muskularny, sprawiają wrażenie wyższych i postawniejszych. Tważ charakteryzuje się bardzo mocno zarysowaną, wysuniętą do przodu szczęką z ostrymi zębami oraz szerokie nozdrza. Długie czarne włosy najczęściej zaplatane w dredy lub warkocze i zlepione gliną by nie przeszkadzały w walce.

Schemat MW
Siła +3, Refleks +2, Zwinność +2, Kondycja +3, Zdolności Manualne +2, Psychika +1, Percepcja +2, Siła Magiczna +1

Cechy dodatkowe
Czuly wech +2
Widzenie w ciemnościach +1

 
Leave a comment

Posted by on May 21, 2012 in Rasy

 

Elfy czyli Narriah

Toksyczny ignorant
(stereotyp)

Narriah, czyli dzieci Uraih, są jedną ze Starszych Ras. To oni, wraz Dainari zapisywali pierwsze karty historii znanego świata.

Są to istoty długowieczne, co czyni je dla ludzi i Doug’arów praktycznie nieśmiertelnymi. Najstarsi przedstawiciele rasy, którzy przeżyli Wojnę Magów, liczą ponad 5000 lat i pamiętają początki panowania ludzi. Narriah są rasą, która jest najbardziej związana z magią, a każdy jej przedstawiciel ma predyspozycje do używania magii, co nie oznacza, że to potrafi.

Narriah są bardzo rozwiniętą kulturowo i cywilizacyjnie rasą. Obiegowa opinia mówiąca iż są to istoty żyjące sztuką i w zgodzie z naturą jest nie tyle błędna co nie do końca prawdziwa. Dziedzictwo kilkunastu tysięcy lat rozwoju kulturowego oraz długowieczność Narriah odcisnęły piętno na ich kulturze, która dla ludzi jest tak samo niezrozumiała co piękna. Jednak Narriah to również doprowadzona do poziomu sztuki technologia oparta na magii i siłach natury.

Narriah charakteryzują się szczupłą budową ciała i subtelną urodą delikatnych rysów twarzy i idealnych proporcji ciała. Bardzo charakterystyczne są uszy Narriah, długie, skierowane mocno do tyłu, u kobiet sięgające 20cm u mężczyzn osiągające około 15cm.

Schemat MW
Siła +1, Refleks +3, Zwinność +3, Kondycja +1, Zdolności Manualne +2, Psychika +2, Percepcja +2, Siła Magiczna +3

Cechy dodatkowe
Bystry wzrok +2, Odporność na skrajne temperatury +2, Klaustrofobia -1

Jezyk: Quarriah, czyli “słowa istot” oraz wiele narzeczy, z czego jednym z najbardziej znanych jest Quaderren. Elfy opracowały system zapisu czarów (to nie to samo co rzucanie czarów). Uznaje się, że Quaderren jest językiem znanym przez wszystkie elfy. Quarriah, jako czysta forma języka używana jest głównie przez wysoko urodzonych i jest skomplikowaną mieszanką półsłówek i niedomówień.

 
Leave a comment

Posted by on May 21, 2012 in Rasy