RSS

Elfy czyli Narriah

21 May

Toksyczny ignorant
(stereotyp)

Narriah, czyli dzieci Uraih, są jedną ze Starszych Ras. To oni, wraz Dainari zapisywali pierwsze karty historii znanego świata.

Są to istoty długowieczne, co czyni je dla ludzi i Doug’arów praktycznie nieśmiertelnymi. Najstarsi przedstawiciele rasy, którzy przeżyli Wojnę Magów, liczą ponad 5000 lat i pamiętają początki panowania ludzi. Narriah są rasą, która jest najbardziej związana z magią, a każdy jej przedstawiciel ma predyspozycje do używania magii, co nie oznacza, że to potrafi.

Narriah są bardzo rozwiniętą kulturowo i cywilizacyjnie rasą. Obiegowa opinia mówiąca iż są to istoty żyjące sztuką i w zgodzie z naturą jest nie tyle błędna co nie do końca prawdziwa. Dziedzictwo kilkunastu tysięcy lat rozwoju kulturowego oraz długowieczność Narriah odcisnęły piętno na ich kulturze, która dla ludzi jest tak samo niezrozumiała co piękna. Jednak Narriah to również doprowadzona do poziomu sztuki technologia oparta na magii i siłach natury.

Narriah charakteryzują się szczupłą budową ciała i subtelną urodą delikatnych rysów twarzy i idealnych proporcji ciała. Bardzo charakterystyczne są uszy Narriah, długie, skierowane mocno do tyłu, u kobiet sięgające 20cm u mężczyzn osiągające około 15cm.

Schemat MW
Siła +1, Refleks +3, Zwinność +3, Kondycja +1, Zdolności Manualne +2, Psychika +2, Percepcja +2, Siła Magiczna +3

Cechy dodatkowe
Bystry wzrok +2, Odporność na skrajne temperatury +2, Klaustrofobia -1

Jezyk: Quarriah, czyli “słowa istot” oraz wiele narzeczy, z czego jednym z najbardziej znanych jest Quaderren. Elfy opracowały system zapisu czarów (to nie to samo co rzucanie czarów). Uznaje się, że Quaderren jest językiem znanym przez wszystkie elfy. Quarriah, jako czysta forma języka używana jest głównie przez wysoko urodzonych i jest skomplikowaną mieszanką półsłówek i niedomówień.

 
Leave a comment

Posted by on May 21, 2012 in Rasy

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *