RSS

Krasnoludy czyli Dainari

21 May

Pamiętliwy egoista
(stereotyp)

Dainari, to druga ze Starych Ras. Wirzenia i legendy mówią, iż te potężnie zbudowane, nieskie wzrostem istoty, są także dziecmi uriah, lecz sami dianari zaprzeczaję temu całkowicie. Są oni równie pracowici, honorowi i waleczni, co pamiętliwi, nieprzejednani i zapatrzeni w siebie. Podobnie jak narriah, dianari są istotami długowiecznymi, lecz przeciwnie do nich są całkowicie pozbawieni predyspozycji do używania magii przepływającej przez Airię.

Dainari prezentują bardzo wysoki rozwój kulturowy i cywilizacyjny, podobnie jak narriah, jednak stylem bycia bliżsi są ludziom niż narriah. Dainari zbudowali swoją cywilizację bez użycia czarów, co czyni ich, szczególne w czasach po Wojnie Magów, istotami najbardzij godnymi zaufania. Niestety dainari, którzy zostali wplątani w Wojnę Magów dawnymi układami honorowymi i mocno ucierpieli na tym, nie ufają już nikomu.

Dainari są krępej budowy i niskiego wzrostu, a także mają równie stalowe mięśniami jak i wolę. Cechą charakterystyczną jest bujny zarost, który zgodnie z tradycją, nie jest nigdy golony, przez co dainari przywiązują wielką wagę do jejgo wyglądu. Kobiety dainari nie posiadają zarostu, ale potrafią być bardziej krępe od mężczyzn.

Schemat MW
Siła +3, Zwinnoćś +2, Refleks +1, Kondycja +3, Zdolności Manualne +2, Psychika +2, Percepcja +2, Siła Magiczna +1

Cechy dodatkowe
Widzenie w ciemnościach +2
Zmysł techniczny +1

Jezyk: Larg’Dainari, czyli mowa Ojców Dainari oraz wiele narzeczy. Krasnoludy opracowaly też specialny jezyk do opisów technicznych.

 
Leave a comment

Posted by on May 21, 2012 in Rasy

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *